Вітаю Вас, Гість

Кожного року вихованці райСЮТ займають 40 – 60 призових місць на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних змаганнях, конкурсах та виставках.

Особливо хотілось би відмітити досягнення членів фотостудії " Промінь” Керує нею талановитий педагог, керівник гуртка-методист, відмінник освіти України Моргун Іван Іванович, який працює на Черкаській районній СЮТ керівником фотогуртків з 1983 року. Його вихованці мають високий рівень знань, умінь та навичок з фотосправи.

Вони багато років поспіль були учасниками і переможцями обласних, Всеукраїнських, та Міжнародних змагань і виставок. Мають десятки нагород ЧОЦ НТТУМ, УДЦПО (Український державний центр позашкільної освіти), персональні фотовиставки. Десять років поспіль вихованці Івана Івановича захищають честь області на Всеукраїнському конкурсі юних фотоаматорів і жодного року не залишались без нагород.Члени фотостудії  та фотостудія мають серед своїх відзнак навіть сертифікати міжнародного зразка, грошові премії (фотоконкурс газети "День”) та спеціальні призи від міжнародного фотожурналу "Potographer” тощо. Лише за останні 4 роки 12 членів фотостудії (переможці Міжнародних та Всеукраїнських фотоконкурсів) відпочили по безкоштовним путівкам в  Міжнародному дитячому центрі "Артек”. В 2011 р вихованці студії посіли ІІ-ге ( молодша вікова група) та ІІІ-тє (старша вікова група) командні місця на на Всеукраїнському конкурсі юних фотоаматорів " Ми – діти УкраЇни ’’ (м.Скадовськ). У 2012 р – два третіх місця у особистій першості ( м.Кременчук).Фотостудія має свій сайт в  на якому виставлені роботи Моргуна І.І. та його вихованців.

В 2005 році на СЮТ було відкрито перший в області гурток конструкторів повітряних зміїв. Очолив його методист СЮТ Шепіль Володимир Якович. Уже через 2 роки він він проводив майстер-класи для керівників гуртків області, а його методична розробка по конструюванню повітряних зміїв "Найдревніша авіація" була відмічена дипломом 1 ступеня МОіНУ. У талановитого керівника виросли талановиті виованці, які з 2006 року захищали честь області на Всеукраїнських фестивалях повітряних зміїв, а в 2010  та 2012 роках здобули командну першість на Міжнародному фестивалі повітряних зміїв "Кольорове небо – 2010” та "Кольорове небо – 2012” А у 2013 році знову визнані беззаперечними лідерами у нічних польотах - лишенаші змієнавти зуліли підняти в нічне небо свого змія на Міжнародному фестивалі повітряних зміїв "Кольорове небо – 2013”

Першими в області ми відкрили гурток орігамі. Очолила цей вид творчості Білик Наталія Іванівна, яка прийшовши, після закінчення десятирічки (1996 р.), працювати на СЮТ керівником гуртків, виросла до рівня керівника гуртка-методиста. Наталія Іванівна постійно перебуває в творчому пошуку. Розробила власну програму гуртка,,Орігамі” I та II року навчання. Має власні методичні розробки по викладанню окремих тем програми гуртка,,Орігамі”. Наталія Іванівна - лауреат десятої обласної виставки,,Освіта Черкащини”. Ділиться своїм досвідом з курсантами ОІПОПП. Рік працювала методистом ЧОЦНТТУМ. Нагороджувалась грамотами головного управління освіти і науки в Черкаській області, УДЦ ПО та обласного ЦНТТУМ, особистими грамотами Всеукраїнських та Міжнародних виставок з орігамі. Має патенти на винаходи в області орігамі. Підхопила і розвинула цей вид мистецтва  талановитий керівник Григуть З.В.

Починаючи з 2002 року її вихованці кожного року стають призерами Міжнародних, Всеукраїнських та обласних виставок з орігамі. Вироби вихованців Н.І.Білик та григуть З.В. відзначаються оригінальністю, високим художнім та естетичним смаком, високим рівнем та різноманітністю технік виконання. За свої перемоги вихованці Наталії Іванівни  та Зінаїди Володимирівни неоразово безкоштовно відпочивали в таборі "Артек”, таборах на Азовському морі, на Дніпрі. Ось і в 2010 році п”ятеро  вихованців, переможців Всеукраїнської та обласної виставок відпочили безкоштовно в таборі "Молода гвардія”.

В плеяді талановитих керівників гуртків є праправнук двоюрідного брата Т.Г.Шевченка – Кравець Микола Федорович – талановитий художник і педагог від Бога, до якого діти тягнуться, як паростки до сонця від тепла і світла якого розквітають їх таланти на весь потенціал, закладений в них природою. В цьому можете переконатись проглянувши фільм "Роботи вихованців гуртків ДПМ та народних промислів”.

Цей перелік можна продовжувати, але, щоб не зловживати Вашим часом та увагою назву тих керівників чиї вихованці є постійними призерами та переможцями обласних та Всеукраїнських конкурсів, виставок та змагань. Це керівник гуртків комп’ютернної техніки та автомоделювання - Педан Іван Іванович, гуртків ПТМ, орігамі, паперопластики – Григуть Зінаїда Володимирівна. Окремо потрібно сказати про працівників туристичного відділу та керівників туристичних гуртків на чолі з завідувачем відділу Журилом Анатолієм Мефодійовичем, які проводять на високому рівні туристсько – краєзнавчу роботу з дітьми та досягають багато років поспіль вагомих успіхів не лише на обласному а й на Всеукраїнському та Міжнародному рівнях. Завдяки їм район в минулі роки займав чільні місця в області з туристсько-краєзнавчої роботи.


ДОСЯГНЕННЯ

Черкаської райСЮТ

2006-2012 роки

 

2006 рік

Міжнародних  дипломів                -             5

Всеукраїнських дипломів               -            19

Обласних дипломів та грамот          -             31

                   Всього                             -              55

 

2007 рік

                               Міжнародних  дипломів                -            

Всеукраїнських дипломів               -            17

Обласних дипломів та грамот          -             36

                   Всього                             -              53

 

2008 рік

Міжнародних  дипломів                -             1

Всеукраїнських дипломів               -            10

Обласних дипломів та грамот          -             26

                   Всього                             -              37

 

2009 рік

Міжнародних  дипломів                -

Всеукраїнських дипломів               -            8

Обласних дипломів та грамот          -             47

                   Всього                             -              55

 

2010 рік

Міжнародних  дипломів                -             7

Всеукраїнських дипломів               -            26

Обласних дипломів та грамот          -             41

                   Всього                             -              74

 

2011 рік

                              Міжнародних  дипломів                -

Всеукраїнських дипломів               -            23

Обласних дипломів та грамот          -             48

                   Всього                             -              71

 

2012 рік

                               Міжнародних  дипломів                -             6

Всеукраїнських дипломів               -            5

Обласних дипломів та грамот          -             65

                               Районних дипломів та грамот          -            1   

                          Всього                                77


2013 рік

(станом на 01.09.)

Міжнародних  дипломів                -             5

Всеукраїнських дипломів               -            4

Обласних дипломів та грамот          -            33


 

 

 

 

По підсумкам участі в обласних та Всеукраїнських очно-заочних масових заходах, у 2008 р. у нас було п’яте місце, у 2007, 2009. 2010 роках - четверте, у 2011 році Черкаська райСЮТ( єдина в області, по суті, сільська, а не районна СЮТ) вперше за свою історію піднялась на ІІ-ге місце серед ПНЗ технічного напрямку, у 2012 р. - третє місце.

7